10
May
2011

Android Uygulamaları 2

Author    Category Cep     Tags , , , , , , , ,     Okunma Sayısı Bu Yazı 1.645 kere okundu.

 

 

Merhaba arkadaşlar,

Android uygulamalarının ikinci bölümüyle karşınızdayım. Yeni bulduğum ve kullandığım programları sizinle paylaşmaya devam edeceğim.

Sözü fazla uzatmadan başlayalım.

 

 

 

1.Lookout Security

Bu program android işletim sistemlerine virus bulaşmasına karşı telefonunuzu koruyor.

Ne kadar koruduğunu bilemem ama her dosya indirdiğinizde yada bir uygulama kurduğunuzda hemen tarıyor ve güvenli yada güvensiz diye haber veriyor. Otomatik olarak tarama ve yedekleme sistemi var.

Program ücretsizdir. Bence her ihtimale karşı kullanın derim. Hiç yoktan iyidir.

 

 

 

 

2. Advanced Task Killer

Her mobil işletim sisteminde olduğu gibi android işletim sisteminde de açtığınız programlar siz kapatsanız bile arka planda çalışmaya devam ediyorlar.

Bu da bir süre sonra sistemin şişmesine ve yavaşlamasına neden oluyor. Bundan kurtulmak için bu programı kullanabiliriz. Programı ister kendiniz açıp programları öldürebilir yada otomatik olarak yarım saatte bir kendi kendine yapmasını sağlayabilirsiniz.

Bir kaç yerde programın bir işe yaramadığını söylemişler ama ben katılmıyorum. Telefonunuzda mutlaka olması gereken bir program

 

 

3. Es File Explorer

Bu program Android uygulamaları 1 yazımda tanıttığım Astro File manager alternatifi bir dosya yönetim programıdır.  Klasör oluşturma, kesme, kopyalama yapıştırma gibi özellikler mevcut. Ayrıca bir network ağına bağlanırsanız ağdaki paylaşılan dosya ve klasörleri görebilirsiniz.

 

 

 

 

 

4. App 2 SD Free

Android kullananlar bilirler. Bir program yükleyince programı telefon hafızasına yükler. Zamanla bu hafıza şişer ve can sıkmaya başlar. Uygulamalar’dan programları tek tek SD karta taşımak gerekir. İşte bu program burada devreye giriyor. Kurduğunuz programı otomatik olarak hafıza kartına taşıyor.

 

 

 

 

 

 

5. HD Wallpapers

Bu program sayesinde artık telefonunuza duvar kağıdı aramaya son verebilirsiniz. Kategori olarak çok fazla sayıda duvar kağıdı bulunduran program istenilen duvar kağıtlarını internetten indirebiliyor yada direk duvar kağıdı yapabiliyor.

 

 

 

 

 

6. Winamp

Winamp’ı bilmeyen yoktur herhalde. Yıllardır bilgisayarımızda kullandığımız yegane mp3 programı. İşte bu da android versiyonu. Telefonumda müzik çalarım var ne gereği var demeyin. Telefonun çalamadığı bütün mp3 dosyalarını winamp başarı ile çalıyor.

 

 

 

 

 

7. aCCleaner

Bilgisayarda CCleaner programını kullanlar bilirler. Sistemi temizlemeye yarayan bir programdır. Bu programda android için olan versiyonudur.

 

Blog Widget by LinkWithin

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu onaylayın

 

Log In

Facebook

Kategoriler

Arşivler

Son YazIlar

Son Yorumlar

En Çok Okunanlar

Etiket Bulutu

Kimler Çevrimiçi

Şuanda 17 ziyaretçi çevrimiçi
0 ziyaretçi, 17 robot, 0 üye
Yapımcısı Ziyaretçi Haritası

Reklam AlanI

Traffic Exchange with 1,062,000+ members