11
Kas
2008

Alman Prof. Naumark’tan itiraflar

Author    Category Genel     Tags , , ,     Okunma Sayısı Bu Yazı 1.139 kere okundu.

İstanbul Üniversitesi’nde öğretim üyesi Alman asıllı Prof. Naumark’la bir kısım talebesi Boğaziçi’nde seyahate çıkarlar. Talebelerden biri Prof. Naumark’a şu soruyu sorar. “Avrupa bizi neden sevmez hocam?” Prof. Naumark şu cevabı verir “Çok samimî olarak itiraf edeyim ki, Avrupalı Türkleri sevmez ve sevmesi de mümkün değildir.

Asırlardır kilisenin yürüttüğü Türk ve islâm düşmanlığı, Hıristiyanlar’ın hücrelerine sinmiştir.

Sebeplerine gelince:

1.Müslüman olduğunuz için sevmez. Ama faraza laik şöyle dursun, Hıristiyan olsanız da size düşman olarak bakmaya devam eder.

2. Sizler farkında değilsiniz ama onlar şu gerçeğin farkındadırlar. Tarihten Türk çıkarılırsa tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa, bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekir.

3. Avrupa’nın pazarıydınız. Şimdi Avrupa’yı pazar yapmaya başladınız.

4. En az 400 yıl Avrupa’da sıramızda ve ensemizde at koşturdunuz.

5. Selçuklular Anadolu’yu, Osmanlılar orta Avrupa ve Balkanları Haçlı ordusuna mezar ettiler.

6. Sizi silahla yenemeyenler, sizleri kendilerine benzeterek hakimiyet sağladılar.

Önce ahlâkî değerlerinizi yıpratmaya başladılar; giyiminizden yaşantınıza kadar… Sonra kendi içinizde sizi bölmeye başladılar. A, B, C, D gibi…

7. Selçuklu ve bilhassa Osmanlı, islâmiyet uğruna herşeyini feda etmeseydiler, islâmiyet bugün belki sadece Hicaz’da varlığını devam ettirirdi. Kaldı ki, Vehhabiliği kuranlar da ingiliz Dominyon Bakanlığı’nın adamlarıdır. Batı her yerde islâmiyet’i sapık inançlara kanalize etti. Ama Osmanlı, neredeyse Asr-ı Saadet’i devam ettirdi.

8. Kilise size kin kusmaktadır. Ve sebepleri yukarıdadır.

9. Ben Türkiye’ye geldiğimde 2 üniversiteniz vardı, şimdi 9 üniversite var. Osmanlı zamanınde her yerde bir mederese vardı; tarihinize bakın, her medresede bilim eğitimi vardı, İlk denizaltını Osmanlı’nın yaptığını çoğunuz bilmiyorsunuzdur belki de ama Avrupa bunu biliyor. 10. Sizler gerçek hüviyetinize döndüğünüz an Avrupa’nın refahı ve medeniyeti yıkılır. Ama sizde bunun olması bu şartlarda çok zor!

11. Yine sizler, Avrupa’nın tarihî düşmanısınız ve daima düşman kalacaksınız.” Evet, almasını bilene ders ve ibretlerle dolu bir itirafnâme…

Blog Widget by LinkWithin

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu onaylayın

 

Log In

Facebook

Kategoriler

Arşivler

Son YazIlar

Son Yorumlar

En Çok Okunanlar

Etiket Bulutu

Kimler Çevrimiçi

Şuanda 12 ziyaretçi çevrimiçi
0 ziyaretçi, 12 robot, 0 üye
Yapımcısı Ziyaretçi Haritası

Reklam AlanI

Traffic Exchange with 1,062,000+ members