23
Ara
2010

Microsoft ARM Tabanlı Windows Tablet mi Tanıtacak?

Author    Category Bilgisayar, Genel     Tags , ,     Okunma Sayısı Bu Yazı 1.239 kere okundu.

Microsoft’un CES 2011 fuarında, tablet pazarında yer edinebilmek için ARM mimarisine destek veren yeni bir Windows sürümünü tanıtacağı iddia edildi. Windows 8 yoksa bu sürüm mü olacak?Akıllı telefon ve tablet gibi taşınabilir cihazlarda yakaladığı başarı ile kendinden söz ettiren ARM mimarisine sahip işlemciler şimdi kendilerine yeni bir platform bulmak üzere.

Bloomberg’te yayınlanan bir haberde, Microsoft’un Ocak ayında düzenlenecek CES 2011 fuarında Windows işletim sistemi kullanan ARM tabanlı bir cihaz tanıtacağı iddia edildi. (CES 2011’de Windows 8 Söylentileri)

 Windows tabletler bugüne kadar çok fazla başarı yakalayamadı

Microsoft’un Tablet Hedefi

Microsoft’un ARM yongalarıyla uyumlu olarak çalışabilen özel bir Windows sürümü geliştirdiği ve bu yolla tablet pazarında kendine bir yer edinmeyi hedeflediği belirtiliyor.

Tabletlere bakıldığında ARM’nin büyük üstünlüğü olduğu görülüyor. Mevcut Windows sürümlerinin bu mimariyi desteklememesi, tablet üreticilerini Android başta olmak üzere başka işletim sistemlerine yöneltiyordu.

Eğer bu iddialar gerçekleşirse, Microsoft tablet pazarındaki rekabeti bir kademe daha artırabilir. ARM destekli Windows sürümü iddiası, önceden ortaya çıkan Windows 8 söylentilerini de güçlendiriyor.

Blog Widget by LinkWithin

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu onaylayın

 

Log In

Facebook

Kategoriler

Arşivler

Son YazIlar

Son Yorumlar

En Çok Okunanlar

Etiket Bulutu

Kimler Çevrimiçi

Şuanda 7 ziyaretçi çevrimiçi
1 ziyaretçi, 6 robot, 0 üye
Yapımcısı Ziyaretçi Haritası

Reklam AlanI

Traffic Exchange with 1,062,000+ members