19
Kas
2008

Cinselliğe ayıp demekle ne kadar ayıp etmiş olduğumuzun eğlenceli bir hikayesi:Ayıp Ettik

Author    Category Genel     Tags     Okunma Sayısı Bu Yazı 1.399 kere okundu.

Türkiye’nin Avrupa Birliğine girebilmesi için şartlar sunulur; bunlardan bir tanesi de orta öğretim okullarında cinsel eğitim dersleri okutulmasıdır, fakat müfredat yoktur. İşte bu aşamada başlar hikayemiz. Cinsel Eğitim konusunda müfredatı oluşturma görevi, geçmişlerinde bir dolu ortak noktaları olan ikilimize Ece Uslu (Leyla) , Ali Türkoğlu(Bora) verilir. Onlar çalıştıkça biz geçmişte, hatta tarihin ilk anında kadınla erkeğin birbirini nasıl keşfettiğini görürüz. Öyle ya; kadın ve erkeğin kullanma kılavuzları yanlarında gönderilmediğine göre nasıl keşfetmişlerdir ki birbirlerini? Sonrasında; acaba öpüşme nasıl bulunmuştur? İlk Türk nasıl doğmuştur mesela? Yasaklı dönemlerde yaşanan eğlenceli eşleşmelerin yanı sıra aldatma konusu da es geçilmez tabii ki. Kısacası oyun boyunca kadın-erkek ilişkisinde nereden nerelere gelindiği anlatılır. Müzik ve danslarla daha da keyifli bir atmosfere bürünen oyunun müziğini Fikret ALPER, kostümlerini Oya İYBAR hazırladı.

Yazar-Yönetmenliğini Uğur Yağcıoğlu’nun yaptığı oyunda, ekranlardan ve tiyatro sahnelerinden genç ve ünlü oyuncular biraraya geldi. Başta Ece USLU olmak üzere Durul BAZAN, Kayra ŞENOCAK, Yasemin Balık, Ali TÜRKOĞLU, Ebru KARANFİLCİ, Seçil MUTLU ve Barış ÇAKMAK ile birlikte, yine ekranların ve tiyatro sahnelerinin birbirinden değerli oyuncu ve dansçıları bu oyunda buluştu.

Blog Widget by LinkWithin

“Cinselliğe ayıp demekle ne kadar ayıp etmiş olduğumuzun eğlenceli bir hikayesi:Ayıp Ettik” konusu için 1 Yorum yapıldı.

  • Kadir 21 Kasım 2008, 20:33

    İzleyin derim. 🙂

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu onaylayın

 

Giriş

Facebook

Kategoriler

Arşivler

Son YazIlar

Son Yorumlar

En Çok Okunanlar

Etiket Bulutu

Kimler Çevrimiçi

Şuanda 8 ziyaretçi çevrimiçi
3 ziyaretçi, 5 robot, 0 üye
Yapımcısı Ziyaretçi Haritası

Reklam AlanI

Traffic Exchange with 1,062,000+ members