15
Eyl
2012

Son Savaş Başlıyor : RESIDENT EVIL : İNTİKAM

resident_evil_retribution_poster_redone_by_oscarm16-d4ob2hu-202x300Resident Evil 5: İntikam
Orj.Adı:Resident Evil: Retribution
Yön:Paul W.S. Anderson /2012
Oyn:Milla Jovovich,Sienna Guillory,Michelle Rodriguez,Aryana Engineer,Bingbing Li,Boris Kodjoe,Johann Urb,Robin Kasyanov,Oded Fehr
Müzik:Tomandandy
Senaryo:Paul W.S. Anderson
Gösterim Tarihi:14 Eylül 2012

Umbrella Corporation’ın ölümcül T virüsüyle, insanları insan eti yiyen zombilere dönüştürme planıyla dünyamızı tehdit etmeye devam ediyor. İnsan ırkının son ve tek umudu, Alice Umbrella’nın en gizli operasyon planlarını keşfer ve kendi geçmişine dair bilinmeyenleri de açığa çıkarır. Sığınacak bir yeri olmaksızın Alice Tokyo’dan New York, Washington DC ve Moskova’ya kadar süren kovalamaca içinde bu dehşeti başlatanları avlamaya devam eder.

Bu kovalamacada daha önce doğru bildiği her şeyi yeniden sorgulamak zorunda kalacaktır. Yeni arkadaşlar ve destekçilerin eşliğinde Alice uçurumun kenarındaki bu dünyadan kaçabilmek ve hayatta kalabilmek için savaşmak zorundadır. Geri sayım başlar.

Paul W.S. Anderson 2002 tarihli ilk filmi yazıp yönetmesiyle başlayan ünlü bilgiayar oyunu uyarlaması Resident Evil , beşinci filmiyle devam ediyor.İlk filmin ardından 8 sene sonra 4. filmle seriye geri dönen yönetmen Paul W.S. Anderson bu filmde de senarist ve yönetmenliği üstlendi.

Resident Evil: Retribution’da Alice ile işbirliği yapıp Umbrella’ya çökertmeye çalışan direnişçi grubun lideri Leon S. Kennedy karakteri bu filmle seyirciyle buluşacak.Bu rolde Estonya kökenli eski model Johann Urb’u izleyeceğiz.

5. ve 6. filmi arka arkaya çekmeyi planlayan Paul W.S. Anderson sonradan 6. filmin geleceğini Resident Evil: Retribution’ın başarısının belirleyeceğini ,eğer çekilirsede muhtemelen 6. filmin serinin finali olacağını açıkladı.

Blog Widget by LinkWithin

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu onaylayın

 

Giriş

Facebook

Kategoriler

Arşivler

Son YazIlar

Son Yorumlar

En Çok Okunanlar

Etiket Bulutu

Kimler Çevrimiçi

Şuanda 7 ziyaretçi çevrimiçi
2 ziyaretçi, 5 robot, 0 üye
Yapımcısı Ziyaretçi Haritası

Reklam AlanI

Traffic Exchange with 1,062,000+ members