31
May
2012

HTC Wildfire Türkçe Orjinal Rom ve 2.2.1 sürümünde root nasıl olunur?

Author    Category Cep, Rom     Tags , , , , , , ,     Okunma Sayısı Bu Yazı 13.361 kere okundu.

htc-wildfireArkadaşlar geçen akşam bir arkadaşım için uyguladığım işlemi sizlerle paylaşmak istedim. HTC Wildfire 2.2.1 sürümü için root yapmak biraz uğraştırdı ama sonunda yaptık. Tabi bu anlattıklarım telefonu s-off olanlar içindir.

Önemli Not: Burada uygulayacağınız işlemler sırasında telefonunuza bir zarar gelirse bundan Bilgi Uzmanları sorumlu değildir.

Telefonunuza sadece root yetkisi vermek istiyorsanız 3. adımdan başlayabilirsiniz.

1. Efendim öncelikle aşağıdaki linkten Wildfire için orjinal olan romu indiriyoruz.(130 MB)

indir

RUU_Buzz_HTC_WWE_1.37.405.1_Radio_13.53.55.24H_3.35.19.25_release_151892_signed.exe

Dosyayı indirdikten sonra telefonumuzu usb ile bilgisayarımıza bağlıyoruz, dosyayı çift tıklayarak açıyoruz ve talimatları aynen uygulayarak rom kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Romun yazılım sürümü Android 2.1′dir.

2. Kurulum bitip telefonunuz açıldıktan sonra güncelleme kontrolü yapıyoruz ve 56 MB civarında bir güncelleme buluyor. Güncellemeyi indiriyoruz ve kuruyoruz. İşlem bittikten sonra bir güncelleme daha yapıyoruz bu sefer 3-4 MB’lık bir güncelleme buluyor. Bunuda indirip kurulum işlemlerini yapıyoruz.

3. Tüm bu işlemlerden sonra Android Yazılımı 2.2.1 oluyor. Şimdi sıra telefonumuza root yetkisini vermeye geliyor. Öncelikle bilgisayarınızdaki antivirüs programını devre dışı bırakmanız gerekiyor. Daha sonra aşağıdaki linkten Super One Click 1.7 sürümünü indiriyoruz. İndirdiğimiz dosyayı herhangi bir zip programı ile (Winzip,winrar,7-zip) açıyoruz. İçindeki Super One Click 1.7 adlı klasörü masaüstüne çıkarıyoruz.

http://caja8.trftds.com/?1024&q=Super%20One%20Click%201.7.1

Önemli: Bu adımdan sonra yapacaklarımızda Telefonunuzun hafıza kartını çıkartmanız gerekiyor. Bir de USB Hata ayıklama modu açık olması gerekiyor. Eğer kapalı ise program cihazınızı göremiyor. Açmak için menüden ayarlar – uygulamalar –  seçenek geliştir – usb hata ayıklama’nın yanındaki kutucuğu doldurarak açıyoruz ve telefonumuzu usb kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.

4.Masaüstüne çıkardığımız klasör içindeki SuperOneClick.exe dosyasına sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” diyoruz ve programımız açılıyor.

soc-300x161Burada dikkat etmemiz gereken sağ tarafta Exploit denilen yerin altındaki iki seçenekten psneuter’in seçili olması gerekiyor. Varsayılan olarak öyle geliyor zaten ama değilse de siz psneuter’i işaretleyin. Daha sonra sol baştaki “ROOT” butonuna bir kere tıklıyoruz. Program kendi kendine işlemler yapıyor ve sonra size bir soru soruyor. İngilizcesini tam hatırlayamayacağım ama demek istediği şu “Telefonunuzda kullandığınız sistem Android 2.0 ve üzeri versiyon mu? Bu soruya evet deyip devam ediyoruz. Program yine kendi kendine bir şeyler yüklüyor ve bir pencere daha getiriyor onada tamam deyip geçiyoruz ve sonunda Root Success yazısını gördüğümüzde telefonumuz root özelliğini almış oluyor.

5. Bundan sonra telefonu yeniden başlatıyoruz ve menüde superuser uygulaması var mı yok mu kontrol ediyoruz. Yok ise Google play’ten indirip kuruyoruz.

Artık Hafıza kartınızı takabilirsiniz.

Hepsi bu. Yazının uzunluğu sizi korkutmasın. İşlemlerin hepsini yapmak en fazla 30 dakika alıyor. Oda rom yükleme ve güncellemeler olduğu için. Sadece root özelliğini vermek 2 dakika bile sürmüyor.

Takıldığınız bir yer olursa buradan sorabilirsiniz.

Blog Widget by LinkWithin

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu onaylayın

 

Log In

Facebook

Kategoriler

Arşivler

Son YazIlar

Son Yorumlar

En Çok Okunanlar

Etiket Bulutu

Kimler Çevrimiçi

Şuanda 13 ziyaretçi çevrimiçi
1 ziyaretçi, 12 robot, 0 üye
Yapımcısı Ziyaretçi Haritası

Reklam AlanI

Traffic Exchange with 1,062,000+ members