27
Eyl
2008

Spore

Author    Category Oyunlar     Tags , , , , , , , , ,     Okunma Sayısı Bu Yazı 938 kere okundu.

Tür: Simulation
Yapımcı: Maxis
Dağıtıcı: EA Games
Çıkış tarihi: 04.09.2008
Platform: PC
Sistem Gereksinimleri: Windows XP/Vista, 2.0 GHz P4 processor or eq., 512 MB RAM (768 for Vista), 128 MB video card (Pixel Shader 2.0 support), 6 GB HDD. Internet connection. (For computers using built-in graphics chipsets: Intel Integrated Chipset 945GM, 2.6 GHz Pentium D CPU, or 1.8 GHz Core 2 Duo, 768 MB RAM)

Tanrı Simulasyonu olarak tanımlayabileceğimiz  Spore, büyük başarı gösteren Simcity ve The Sims oyunlarının yaratıcısı Maxis tarafından tasarlandı. Oyuncuların tek hücreli bir canlıyı büyütüp daha karmaşık yaşam formlarına dönüştürdüğü, bunları çoğaltıp köyler ve hatta büyük şehirler kurduğu bir oyun.

Oyuncular bu canlıların görünüşlerini ve davranışlarını, yaşadıkları şehirlerdeki nesneleri, binaları ve taşıtları değiştirebiliyorlar. Kendilerini hazır hissettiklerinde gezegen görüntüsüne geçip diğer şehirler ile diplomatik ilişkiler kurabiliyor, savaşlar yapabiliyorlar. Spore gerçek bir tanrı simulasyonu olarak, gezegenden de uzaklaşıp başka galaksilere, hatta başka evrenlere geçmenize de imkan veriyor.

Blog Widget by LinkWithin

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu onaylayın

 

Log In

Facebook

Kategoriler

Arşivler

Son YazIlar

Son Yorumlar

En Çok Okunanlar

Etiket Bulutu

Kimler Çevrimiçi

Şuanda 16 ziyaretçi çevrimiçi
0 ziyaretçi, 16 robot, 0 üye
Yapımcısı Ziyaretçi Haritası

Reklam AlanI

Traffic Exchange with 1,062,000+ members