28
May
2014

DR. WILL CASTER DÜNE KADAR SADECE İNSANDI : EVRİM

Author    Category Sinema     Tags , , , ,     Okunma Sayısı Bu Yazı 1.557 kere okundu.

Transcendence2014PosterEVRİM
Orj. Adı:Transcendence
Yön:Wally Pfister / 2014
Oyn:Johnny Depp,Rebecca Hall,Paul Bettany,Cillian Murphy,Kate Mara,Morgan Freeman
Müzik:Mychael Danna
Senaryo:Jack Paglen

Dr. Will Caster, yapay zeka alanında çalışan ünlü bir bilim adamıdır. Dr. Caster var olan her şeyin zekası ile insan hislerini bir araya getiren duyarlı bir makina yaratmaya çalışmaktadır. Oldukça tartışmalı deneylerinin başarıya ulaşması aynı zamanda onu ne pahasına olursa olsun durdurmak isteyen anti teknolojik grupların bir numaralı hedefi haline getirmiştir. Tüm bunlarla beraber Dr. Caster’ı yok etmeye çalışan anti teknolojik grup hiç beklemedikleri bir şekilde deneyin bir parçası haline gelip, deneyin başarıya ulaşmasına katkıda bulunmuşlardır.

Eşi Evelyn ve en iyi arkadaşı Max Waters’da bilim adamıdır. En büyük korkuları, Will’in bilgiye olan açlığının sonu belirsiz bir çeşit güç savaşına neden olabilecek olmasıdır. Korkutucu olansa böyle bir durumda onu durduracak hiçbir şey olmamasıdır.

Evrim (Transcendence), The Dark Knight üçlemesi, Başlangıç / Inception (2010) ve Christopher Nolan’ın diğer filmlerinde beraber çalıştıkları görüntü yönetmeni Wally Pfister’in ilk yönetmenlik denemesi oluyor.

18 Nisan’da Amerika’da gösterime giren film , 100 milyon dolarlık bütçesine karşın sadece 22,851,958 milyon dolar hasılat elde etti.

Blog Widget by LinkWithin

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu onaylayın

 

Log In

Facebook

Kategoriler

Arşivler

Son YazIlar

Son Yorumlar

En Çok Okunanlar

Etiket Bulutu

Kimler Çevrimiçi

Şuanda 15 ziyaretçi çevrimiçi
1 ziyaretçi, 14 robot, 0 üye
Yapımcısı Ziyaretçi Haritası

Reklam AlanI

Traffic Exchange with 1,062,000+ members